COMPEK MEDICAL SERVICES, s.r.o.
 
Novinky

Nové váhy KERN

Rozšířili jsme produktové portfolio o nové osobní váhy KERN.

Naše firma se zúčastní jako hlavní partner tiskové konference při příležitosti Světového dne hypertenze, pořádané Českou společností pro hypertenzi ve spolupráci se Světovou ligou proti hypertenzi.

 

Rozšířili jsme pro Vás nabídku lékařských digitálních vah.

Rozšířili jsme nabídku lékařských vah s BMI.

 

 

Do naší nabídky osobních vah s tělní analýzou jsme uvedli nový model Tanita BC-545N se segmentální analýzou.

Úvodní stránka » Slovník » Podíl kostní hmoty

Podíl kostní hmoty

Podíl kostní hmoty - znamená hmotnost kostí v těle - množství kalcia  a ostatních minerálů. Výzkumy prokázaly, že cvičení a tím rozvoj kostní tkáně pomáhá k vývinu silnějších a zdravějších kostí. Protože struktura kostí se nemění v krátkém časovém úseku, je důležité rozvíjet a udržovat zdravé kosti vyváženou stravou a dostatečnou tělesnou aktivitou. Lidé, kteří mají obavy z onemocnění kostí, by měli navštívit svého lékaře. Pacienti, kteří trpí osteoporózou nebo jejich kosti mají nižší hustotu způsobenou vyšším věkem, nízkým věkem, těhotenstvím, hormonální léčbou nebo jinými příčinami, nezískají měřením na této váze přesný údaj o množství kostní hmoty.

Průměrné hodnoty kostní hmoty pro osoby 20-40 let, které mají nejvyšší obsah kostí:

Ženy:          Celková hmotnost:   méně než 50 kg    50 - 75 kg    více než 75 kg
                  Hmotnost kostí:         1,95 kg                 2,4 kg           2,95 kg

Muži:          Celková hmotnost:   méně než 75 kg    75 - 99 kg    více než 99 kg
                  Hmotnost kostí:          2,7 kg                 3,3 kg           3,7 kg

 

Poznámka:

Tanita rozlišuje 2 údaje:

  • Hmotnost kostry = cca 14% tělesné hmoty  (kosti, chrupavka, vazy).
  • Podíl kostní hmoty = 1,95 - 3,7 kg v závislosti na pohlaví a věku jedince, jedná se o hmotnost pouze kostí bez chrupavek, vazů.

 

Poznámka: Osoby, které by měly údaj o množství kostní hmoty považovat za orientační: velmi staří lidé, ženy během nebo po menopauze, těhotné nebo kojící ženy, osoby podstupující hormonální terapii.

Poznámka: Průměrné množství kostní hmoty je hodnota odvozená ze statistických údajů, které jsou založeny na vztahu množství kostní hmoty k množství netukové tkáně (tělesná hmotnost po odečtení tuku).
Průměrné množství kostní hmoty neinformuje přímo o tvrdosti nebo pevnosti kostí ani o riziku fraktur. Pokud máte podezření na onemocnění kostí, doporučujeme obrátit se na lékaře - specialistu.